Świętowano Gminny Dzień Strażaka

W dniu 02 maja 2017r.  odbyły się  Gminne Obchody Dnia Strażaka. Uroczystość  rozpoczęto  Mszą Św.

w intencji strażaków w Kościele Parafialnym w Rozdrażewie. Następnie poczty sztandarowe i uczestnicy uroczystości udali się do sali wiejskiej w Rozdrażewie, gdzie nastąpiła dalsza część uroczystości. Okolicznościowe przemówienie wygłosił  Prezes  Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Rozdrażewie  druh Kazimierz Kusza.
Najbardziej zasłużonych strażaków odznaczono:         
   Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa -  4  osoby,
   Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa  -   5  osób,
   Brązowym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa  -  7osób,     
   Odznaką Wzorowy Strażak  wyróżniono -   8 osób.
Podziękowania za ofiarną  służbę oraz życzenia strażakom przekazali:  Wójt Gminy Rozdrażew  Mariusz Dymarski,  Prezes ZOP ZOSP  RP w Krotoszynie  druh  Jacek Wybierała, Z-ca Komendanta  Powiatowego PSP w Krotoszynie  bryg. Tomasz Niciejewski, Proboszcz Parafii Rozdrażewskiej ks. kan. Sławomir Siewkowski.
Wójt Gminy osobne podziękowania skierował do dotychczasowego Prezesa OSP Rozdrażewek   – Tadeusza Pachciarza, któremu wręczył figurkę  Św. Floriana. Podkreślił jego ogromne zaangażowanie w działalność jednostki, którą kierował a równocześnie od 7 lat pracę tę łączy z funkcją Skarbnika Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP. Z uznaniem wyraził się o kultywowaniu tradycji strażactwa. Z kolei Prezes ZOG ZOSP RP podziękował wszystkim za współpracę, dyrektorom szkół za pomoc  w organizowaniu Gminnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  i  konkursu plastycznego, sponsorom za wsparcie finansowe.
Imprezę uświetnił występ dzieci z Trzemeszna i młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Koźmina Wlkp.

dzienstrazaka01
dzienstrazaka02
dzienstrazaka03
dzienstrazaka04
dzienstrazaka05
dzienstrazaka06
dzienstrazaka07
dzienstrazaka08
dzienstrazaka09
dzienstrazaka10
dzienstrazaka11
dzienstrazaka12
dzienstrazaka13
dzienstrazaka14
dzienstrazaka15