Światowy Dzień Drzewa w Przedszkolu w Nowej Wsi.

Pomysł Dnia Drzewa został zainicjowany przez Juliusza Sterlinga Mortona amerykańskiego sekretarza rolnictwa Stanów Zjednoczonych.

Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa w 1951 roku ustanowiła Światowy Dzień Drzewa we wszystkich krajach członkowskich. W Polsce święto obchodzone jest od 2003 roku w dniu 10 października. W tym dniu inicjowane są akcje sadzenia drzew oraz programy ekologiczne.
 Dzieci z grupy Misie w Przedszkolu w Nowej Wsi wzięły udział w zajęciach nawiązujących tematycznie do drzew, wykonały pracę plastyczną "Jesienne drzewo".
12 października odwiedziły Zespół Pałacowo - Parkowy w Dobrzycy, gdzie rośnie ponad 30 pomników przyrody w tym najcenniejsze okazy, klon polny – najstarsze drzewo tego gatunku w Polsce, gigantyczny platan klonolistny- największe drzewo tego gatunku w Europie, dąb z in vitro, który jest klonem dębu Józefa Wybickiego z Będomina. Przedszkolaki miały też okazję zobaczyć wnętrza pałacu, poznać historię jednego z właścicieli - Generała Augustyna Gorzeńskiego oraz niesamowite legendy związane z muzeum.
To była doskonała lekcja historii naszego regionu oraz wspaniała „podróż” przyrodnicza.

drzewonw08
drzewonw01
drzewonw02
drzewonw03
drzewonw04
drzewonw05
drzewonw06
drzewonw07