Europejski Tydzień Kodowania w Przedszkolu

Publiczne Przedszkole w Nowej Wsi  przystąpiło do Europejskiego Tygodnia Kodowania. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń

związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i skierowana do wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Dwa lata temu Polska zajęła trzecie, a w ubiegłym roku – już drugie miejsce. W dniach 10-25 października 2020 roku, odbywa się ósma edycja CodeWeek, - Europejski Tydzień Kodowania.
W przedszkolu w Nowej Wsi przez cały rok odbywają się zajęcia z kodowaniem. W miesiącu październiku są udostępniane zdjęcia z tych zajęć na stronie internetowej przedszkola: http://ppnowawies.superszkolna.pl/ -  zakładka: Galeria.
Kodowanie wcale nie jest trudne, nie wymaga wielu przygotowań, a daje mnóstwo satysfakcji. Są to świetne zabawy, które uczą kreatywności, logicznego myślenia, współpracy. Trzeba je tylko dobrać do potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci. Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Nauczyciele Przedszkola w Nowej Wsi zachęcają wszystkich do włączenia się w CodeWeek, inspirujmy się kodowaniem!!

https://codeweek.eu/view/302145/zabawy-z-kodowaniem - Aktywność Przedszkola w Nowej Wsi w CodeWeek

kodowanie001
kodowanie002
kodowanie003
kodowanie004
kodowanie005
kodowanie006
kodowanie007
kodowanie008
kodowanie009
kodowanie010