Nawigator legislacyjny - wsparcie dla organizacji pożytku publicznego

Stowarzyszenie Klub Jagielloński organizuje projekt pt. Nawigator Legislacyjny. Głównym celem  projektu jest obserwowanie dynamicznie zmieniającego się otoczenia prawnego organizacji pozarządowych w Polsce.

Zamierzamy stworzyć program monitoringu legislacji dotyczącej działalności NGO. Będziemy przyglądać się wszystkim zmianom prawnym, które dotyczą organizacji społecznych. Zebrane informacje wyślemy raz w miesiącu w postaci darmowego newslettera do wszystkich organizacji, które zapiszą się do naszej bazy.  
Chcielibyśmy, aby nasze analizy, porady i rekomendacje docierały do jak najszerszego grona. Bardzo zależy nam na tym, aby odbiorcami programu, były podmioty takie jak Ochotnicze Straże Pożarne, Koła Gospodyń Wiejskich i organizacje z mniejszych miejscowości.
Mamy nadzieję, że tak przygotowany nawigator stanie się realnym wsparciem, dla osób starających się działać społecznie nawet w najmniejszych miejscowościach i pomoże im uniknąć komplikacji związanych z trudną działką legislacji.

Projekt jest finansowany sfinansowany ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Dzięki czemu udział w nim jest całkowicie bezpłatny. Więcej informacji o projekcie znajdą Państwo na stronie internetowej Klubu Jagiellońskiego  https://klubjagiellonski.pl/projekty/nawigator-legislacyjny-dla-ngo/.