Zbiórka pamiątek i darowizn dla nowego Muzeum Powstania Wielkopolskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ogłasza zbiórkę pamiątek i darowizn dla nowego Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Niebawem rozpocznie się budowa obiektu

, który po z górą 100 latach od zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, pozwoli utrwalić trud i spuściznę naszych dziadów. Dlatego poszukujemy pamiątek, które mogą wzbogacić przyszłą ekspozycję nowego Muzeum. Tych,które pieczołowicie przechowują rodziny powstańców, przekazując z pokolenia na pokolenie wraz z historią udziału w powstaniu dziadka, pradziadka..... Ale także tych, które odnajdywane są przez przypadek w zakurzonych pudłach na strychu lub zamkniętych przez lata szufladach. Szukamy rzeczy dużych i drobnych, tych, które towarzyszyły powstańcom na froncie i tych, które tworzyły tamtą epokę, a więc od fotografii, listów, pamiętników, broni przez kubki, sztućce, fragmenty mundurów i flag po domowe sprzęty codziennego użytku. Dzięki nim zbudujemy klimat epoki, w której nasi przodkowie stali się bohaterami. Są takie rzeczy, z którymi rodziny nie chcą się rozstawać, ale dzięki dzisiejszym technologiom skopiowanie większości z nich nie stanowi problemu.
Zapraszamy do kontaktu:
Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919
St. Rynek 3, Poznań
tel. 61 853 19 93
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.