Przerwa nocna funkcjonowania oświetlenia ulicznego i drogowego

Urząd Gminy informuje o wprowadzeniu na terenie Gminy Rozdrażew przerwy nocnej w funkcjonowaniu oświetlenia drogowego i ulicznego. Przerwa nastąpi  od godz. 23:30 do 4:30.

Linie oświetlenia ulicznego poddawane są obecnie systematycznemu  programowaniu.
Przerwa nocna będzie dotyczyć całej gminy z następującymi wyjątkami:
• oświetlenie głównej  drogi łączącej Krotoszyn z Pleszewem w miejscowościach Rozdrażew (ul. Krotoszyńska, ul. Pleszewska) i Nowa Wieś,
• otoczenie szkół i przedszkoli w miejscowościach Rozdrażew i Nowa Wieś,
• Rynek i odcinek ulicy Koźmińskiej (do skrzyżowania z ulicami Parkową i Kompanii Rozdrażewskiej) w Rozdrażewie.
Ze względu na funkcjonalne powiązanie wyżej wymienionych odcinków linii oświetleniowych  z bocznymi odgałęzieniem (jedno przyłącze energetyczne  i urządzenie pomiarowe) całą noc będą oświetlone także fragmenty kilku innych ulic w Rozdrażewie, a także fragmenty dróg w Nowej Wsi w kierunku Różopola oraz w kierunku  kościoła.  
Lampy drogowe w środku nocy będą gasnąć w następujących miejscowościach: Henryków, Dzielice, Wolenice, Dębowiec, Dąbrowa, Chwałki, Rozdrażewek, Maciejew, Trzemeszno, Grębów, Budy, Wyki, w pozostałej części Nowej Wsi, Nowa Wieś oraz pozostałych ulicach Rozdrażewa (ulice osiedla mieszkaniowego, ul. Kompanii Rozdrażewskiej, ul. T. Kościuszki, ul. Leśna, ul. Kwiatowa, ul. Łąkowa oraz fragmenty ulicy Koźmińskiej i Przemysłowej).
Wyłączenie nocne podyktowane jest wysokimi cenami energii elektrycznej i koniecznością oszczędzania jej zużycia. Ze względów bezpieczeństwa uczestników ruchu wyłączenie to ograniczyliśmy do godzin, w których ruch pieszy i samochodowy /z wyłączeniem tranzytu/ praktycznie zamierają. Osoby zmuszone w tych godzinach do pieszego przemieszczania się prosimy o zaopatrzenie we własne oświetlenie przenośne oraz użycie elementów odblaskowych na odzieży.