Komunikat Wójta Gminy Rozdrażew dotyczący zakupu węgla po cenie preferencyjnej

W związku z procesem legislacyjnym ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe Urząd Gminy Rozdrażew dokona w dniach 31.10. - 2.11.2022r. oszacowania planowanego zakupu opału na potrzeby mieszkańców gminy.

W związku z tym prosimy o składanie deklaracji na zakup paliwa stałego. Cena wyniesie maksymalnie 2.000zł brutto za tonę, do czego może być doliczony koszt dostawy ze składu na terenie gminy na posesję.

Prosimy mieszkańców o zadeklarowanie rodzaju paliwa stałego poprzez wybór jednego z 3 dostępnych asortymentów (groszek, orzech lub miał) oraz ilości. Procedowane obecnie przepisy mają przewidywać następujące limity zakupu opału po preferencyjnej cenie:  1500 kg do końca 2022 r. i 1500 kg w okresie styczeń – kwiecień 2023r. Zaznaczamy, że oferowane paliwo stałe typu groszek (frakcja 8-30mm) nie jest tożsame z ekogroszkiem (frakcja 5-25mm), a samorząd gminy nie będzie miał wpływu na jakość dostarczonego węgla (pochodzącego z importu).
Uprawnienie do zakupu – zgodnie z projektem ustawy - będzie przysługiwać tylko tym gospodarstwom domowym, które:
1) spełniają warunki uprawniające do dodatku węglowego, to znaczy zgłosiły źródło ciepła opalane tego typu paliwem do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków do dnia 11 sierpnia 2022r.
2) nie nabyły paliwa stałego na sezon grzewczy przypadający na lata 2022-2023, po cenie niższej niż 2 000 zł brutto/tonę, w tym poprzez stronę sklepu PGG.

Zapotrzebowanie na zakup węgla należy zgłaszać pisemnie lub mailowo w nieprzekraczalnym terminie do dnia  2 listopada 2022r. do godz. 15.00 w Urzędzie Gminy w Rozdrażewie – u pani Joanny Wawrzyniak (pok. nr 1 na parterze) – mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Formularz deklaracji dostępny jest w Urzędzie Gminy i na stronie internetowej  (pobierz)

Zebrane informacje pozwolą określić wielkość planowanego zakupu. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ zakupiony opał nie będzie mógł być przeznaczony na inne cele. Formalne wnioski na zakup opału po preferencyjnej cenie dostępne będą po wejściu w życie ustawy.
                                                                                                             

                                                                          Wójt Gminy Rozdrażew
                                                                           /-/ Mariusz Dymarski