Nowy taras i nawierzchnia przy świetlicy w Wykach

W dniu 6 listopada br. dokonano odbioru technicznego zrealizowanego projektu pn. „Wykonanie tarasu rekreacyjnego i wymiana nawierzchni przy świetlicy wiejskiej czyli miejsce nie tylko na wybryki w miejscowości Wyki”

przeprowadzonego w ramach X edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”. W ramach projektu za budynkiem świetlicy wykonano taras o powierzchni 46m² z kostki brukowej wraz z zadaszeniem z konstrukcji drewnianej pokrytej blachodachówką. Przy świetlicy wymieniono krawężniki i ułożono nową  nawierzchnię z kostki brukowej o powierzchni 159m² oraz  zamontowano w dwie ławki parkowe i  kosz na śmieci.

Prace brukarskie wykonała firma PROiEKO  Sp.z o.o. z Konarzewa, a prace ciesielskie firma Tartak Dawid Szulc Usługi ciesielsko-dekarskie z Sulmierzyc. Mieszkańcy wsi Wyki wykonali prace ziemne polegające na wykonaniu rozbiórki starej nawierzchni betonowej, izolacji fundamentów obiektu i zagospodarowaniu terenu po wykonanych pracach budowlanych.

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Wielkopolska  Odnowa Wsi 2013-2020”. Całkowity koszt projektu wyniósł 83.163,17zł, w tym dotacja budżetu województwa wielkopolskiego 22.748,00zł. Wkład własny mieszkańców sołectwa Wyki stanowił równowartość 17.175,94zł, a pozostałe koszty w kwocie 43.239,23zł pokryte zostały z budżetu gminy Rozdrażew.

Wykisala01
Wykisala02
Wykisala03
Wykisala04
Wykisala05
Wykisala06